Gdańsk 570 660 201, 570 660 211, Reda 511 479 203 biuro@cegips.pl

Łazienka w stylu

skandynawskim

Styl skandynawski charakteryzuje się wykorzystaniem prostoty i naturalności przy wyborze przedmiotów i mebli. Jak wykorzystać to przy aranżacji łazienki?

Mniej znaczy lepiej?

Istotną rolę w tym stylu skandynawskim odgrywają detale, kolorystyka i wykończenia. Wybierają go zazwyczaj osoby żyjące szybko i intensywnie. Łazienka w stylu skandynawskim daje wrażenie surowości. Liczba sprzętów użytych do jej aranżacji ogranicza się do minimum.

Szwedzki odłam stylu

Szwedzki odłam stylu skandynawskiego przypomina w swym charakterze minimalizm i jest idealnym do zastosowania w łazienkach. Blade i czyste kolory w swej naturalności równoważone odcieniami hebanu, kasztanu i granatu, które są charakterystyczne dla tego typu aranżacji idealnie współgrają z nowoczesnym wzornictwem mebli łazienkowych wykorzystujących metal i szkło.

Jak wydobyć styl skandynawski?

Aby wydobyć styl skandynawski meble łazienkowe powinny przybierać lekkie formy, przy wykorzystaniu ażurów i jedynie częściowej zabudowy. Styl skandynawski różni się dzięki temu od stylu minimalistycznego, w którym zastosowanie znajdują przedmioty o zdecydowanie cięższej formie.

W skandynawskiej łazience świetnie będą się prezentować lekkie szklane półki oraz otwarte szklane regały, które sprawiają wrażenie bardzo lekkiej konstrukcji. Idealne zastosowanie w aranżacji skandynawskiej znajdą metalowe wieszaki na ręczniki i różnorodne stojaki. Tu również trzeba pamiętać o ich lekkiej konstrukcji bez zbędnej obudowy.

Liczą się detale

Akcesoria ze stali nierdzewnej wykończą wystrój łazienki. Różnego rodzaju pojemniki, kubki, dozowniki na mydło czy mini wieszaczki ze stali nierdzewnej sprawią, że łazienka nabierze oczekiwanego przez nas charakteru.

Ważnym elementem jest wyodrębnienie wolnej od zabudowy połaci ściany, na tle której użycie lekkich ażurowych przedmiotów podniesie efekt prostoty. Dokonując wyboru mebli i akcesoriów łazienkowych powinniśmy się kierować zasadą wyboru lekkich i delikatnych w formie przedmiotów.

Umiejętne wykończenie łazienki doda większe wrażenie prostoty i naturalności. Łazienka w tym stylu powinna sprawiać wrażenie ogromnie funkcjonalnej przestrzeni.

Oddział Gdańsk

ul. Kartuska 411
80-125 Gdańsk

telefon: 570 660 201, 570 660 211

e-mail: gdansk@cegips.pl

 

Wykonanie strony: Budikom.net

Oddział Reda

ul. Pucka 59
84-240 Reda

telefon: 511 479 203

e-mail: reda@cegips.pl

 

 

 

Odwiedź nas na Facebooku:

Share This